Poveste Hotel Royal, Nisipurile de Aur
Localizare
Hotel Royal este inconjurat de o zona verde si este situat foarte aproape de centrul statiunii Nisipurile de Aur, la 300 de metri de plaja si la doar 10 minute de parcul Aquapolis. In apropierea hotelului gasim diverse magazine, restaurante si cafenele. Hotelul s-a deschis in anul 2003 si a fost renovat in 2013.
Facilitati camere
Hotel Royal va ofera cazare in camere duble elegant mobilate, camere duble superioare și camere single cu vedere la mare sau la parc. Camerele duble superioare sunt complet renovate în 2013, cu mobilier nou și TV LCD. Cele mai multe camere au vederi magnifice la mare și stațiunea Nisipurile de Aur . Toate camerele sunt dotate cu un balcon, aer condiționat, baie proprie, uscator de par, TV prin satelit, telefon și mini- frigider.
Facilitati Hotel Royal
Hotel Royal dispune de un restaurant cu o terasa deschisa,amfiteatru, pizzerie, lobby bar, terasă, BBQ; bar, sala de conferinte cu 160 de locuri, sala de animatie. Hotelul Royal ofera 2 lifturi, receptie , schimb valutar, centru medical cu masaj, saună și solar, loc de joaca pentru copii ; rent - a-car, seif la receptie, magazin alimentar, spălătorie, sala internet ; teren de sport multifuncțional. În jurul hotelului există zone de parcare nepazita sau posibilitatea de a utiliza parcare cu plată.
SPA & Welness
Hotel Royal dispune de un centru SPA ce prezinta urmatoarele facilitati: masaj, sauna, solar, sala de fitness, aroma terapie.
Drinks & Food
Turistii pot servi preparate culinare deosebite in cadrul restaurantului a la carte, restaurantului de tip bufet cu preparate traditionale bulgaresti, snack bar, Lobby bar, barul de la piscina.
Sport si divertisment
In timpul sejurului, turistii se pot bucura de masa de tenis, darts, sah, fotbal, biliard, volei, sedinte aerobica in apa, teren multifunctional, program de animatie, aerobica.